Registravimas ir identifikavimas

Informacija dėl gyvūnų ženklinimo ir registravimo

Primename, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas, kuris nurodo, kad visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis ir jų duomenys patalpinti į Gyvūnų augintinių registrą, kurį administruoja VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.
1. Kiekvienas gyvūno augintinio savininkas yra pats atsakingas už šuns, katės ar šeško įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą. Kitam gyvūno savininkui ar laikytojui galima perduoti tik Gyvūnų augintinių registre įregistruotą šunį, katę ar šešką.
2. Šunys, katės ir šeškai, kurie paženklinti mikroschema po 2016 m. sausio 1 d., turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo jų paženklinimo mikroschema. Jaunikliai, gimę po 2016 m. sausio 1 d., turi būti paženklinti mikroschema iki 4 mėn amžiaus, bet ne vėliau nei jie bus perduodami naujam savininkui.
3. Iki 2015 m. gruodžio 31 d. mikroschema paženklinti šunys, katės ir šeškai, turi būti įregistruojami Gyvūnų augintinių registre iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
4.Šunys, katės ir šeškai, atvežti į Lietuvos Respubliką iš Europos Sąjungos ir trečiųjų valstybių, turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre per 14 dienų nuo atvežimo.
Ką darytį kai:
1.gyvūnas paženklintas mikroschema: gyvūną reikia įregistruoti į Valstybinį Gyvūnų augintinių registrą. Tai galite atlikti pas mus arba Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (pagal jūsų gyvenamąją vietą). Atvykstant su savimi reikia turėti: gyvūną, dokumentą apie gyvūno ženklinimą, gyvūno pasą (jeigu turite), kilmės dokumentus (jeigu turite), gyvūno savininko asmens dokumentą.
2.gyvūnas neženklintas mikroschema: gyvūno savininkas turi atvykti į veterinarijos gydykla. Atvykstant su savimi reikia turėti: gyvūną, gyvūno pasą (jeigu turite), kilmės dokumentus (jeigu turite), gyvūno savininko asmens dokumentą.

DUOMENYS IŠ SENŲ DUOMENŲ BAZIŲ AUTOMATIŠKAI PERKELIAMI NEBUS.
Norėdami gyvūną užregistruoti Gyvūnų Augintinių registre, visi savininkai privalės iš naujo pildyti prašymą dėl gyvūno ženklinimo ir įregistravimo.
Kilus klausimams ar iškilus neiškumams prašome kreiptis telefonu telefonu +37060325580 arba el. paštu: info@registracija.lt

 

Prašymas dėl gyvuno augintinio duomenų keitimo ar įsregistravimo

Prašymas dėl gyvuno augintinio savininko pakeitimo 

Prašymas dėl gyvuno ženklinimo ir įregistravimo

Show top
Kraunasi ...
+
Rasta: