KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI

Kam reikalinga gyvūnų registracija, identifikacija mikroschema?

Pasaulyje mikroschemas turi milijonai šunų, kačių, žirgų, naminių gyvulių ir paukščių. Taip pat šios technologijos pagalba yra stebimi ir kontroliuojami laukiniai ir nykstantys gyvūnai, reptilijos, netgi žuvys. Dažnai gyvūnų savininkams tenka patirti nusivylimą dėl dingusių augintinių. Gyvūnų registravimas ir identifikavimas yra saugus, paprastas, nebrangus, šiuolaikiškas būdas apsaugoti ir užtikrinti, kad pasimetęs augintinis greitai ir saugiai grįžtu pas mylintį šeimininką.

 

Kaip vyksta gyvūno ženklinimas?

Gyvūnui po oda implantuojama mikroschema – mažas, ryžio grūdo dydžio prietaisas, turintis gamintojo suteiktą unikalų identifikacinį numerį. Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir, jį aktyvavus, ekrane pasirodo unikalus numeris. Nėra jokios tikimybės, kad tuo pačiu numeriu bus paženklintas kitas gyvūnas. Implantuota mikroschema suprojektuota veikti daugiau nei 25 metus, tad jos visiškai užtenka visam gyvūno gyvenimui. Jai nereikia energijos šaltinio, baterijų. Įmplantuota ji tvirtai laikosi gyvūno kūne, kadangi aplink ją susidaro plonas jungiančių ląstelių sluoksnis. Jo identifikacijos numerio neįmanoma pamesti, pakeisti ar apgalvotai pašalinti.

 

Ar tai skausminga? Ar nekenkia gyvūnui?

Nors mikroschemos implantavimo adata yra didesnė už tipinę vakcinavimo adatą, tačiau Jūsų gyvūnas į mikroschemos implantaciją reaguos visiškai taip pat, kaip reaguotų į eilinį vakcinavimą nuo ligų. Jų fiziniai sugebėjimai nesusilpninami ir nelieka randų. Mikroschemos pagamintos iš biologiškai neaktyvių medžiagų, yra sterilios todėl gyvūnui nesukelia jokio diskomforto. Nereikia baimintis, jei augintinis visiškai mažytis. Po oda suleista mikroschema visiškai jam nekenkia: neturi įtakos gyvūno sveikatai, nei jo elgesiui. Ji neapčiuopiama iš išorės, liečiant gyvūną ranka.

 

Ar gyvūnas turėtų būti užmigdytas prieš implantuojant mikroschemą?

Ne! Mikroschemos implantavimas nedaug skiriasi nuo eilinės vakcinacijos. Narkozė nėra nei būtina, nei patartina.

 

Ar mano gyvūnas gali būti alergiškas mikroschemai?

Mikroschema kūne nejuda, ji yra glotni ir biologiškai pritaikyta gyvūno organizmui. Beveik neįmanoma, kad gyvūnui išsivystytų kokia alergija, ar, kad organizmas bandytų atsikratyti mikroschema, kuri buvo tinkamai implantuota.

 

Kaip veikia skaitytuvai?

Skaitytuvas siunčia nekenksmingą radijo bangą į mikroschemą. Kai mikroschema gauna signalą, ji persiunčia duomenis (mikroschemos numerį) atgal į skaitytuvą , ir jie parodomi skaitytuvo ekrane. Skaitytuvai skleidžia atitinkamus garsus, ekrane rodo informaciją apie vykdomus veiksmus, kad vartotojams būtų patogu naudotis. Maži, ranka laikomi skaitytuvai yra laikomi pakankamai arti tos vietos, kurioje buvo implantuota mikroschema. Jie nuskaito signalą iš maždaug aštuonių centimetrų atstumo. Didesni, galingesni skaitytuvai gali būti naudojami įvairiais komerciniais bei moksliniais tikslais. Signalo nuskaitymo atstumas kinta nuo 15 iki 50 cm , priklausomai nuo skanerio savybių. Gyvūnas nejaučia jokio poveikio nuskaitant jo mikroschemą.

 

Kokio amžiaus šuniukams bei kačiukams galima suleisti mikroschemą?

Mažyliai gali būti pažymėti mikroschemomis sykiu su pirmuoju skiepu. Dauguma atsakingų veisėjų sužymi mikroschemomis mažylius maždaug 5-8 savaičių amžiaus. Be abejo, mikroschemą galima įterpti bet kokio amžiaus gyvūnui.

 

Kaip gyvūną suženklinti mikroschema?

Savininkas  turi atvykti į VšĮ “Gyvūnų registravimo centrą” kartu su gyvūnu, su savimi privalo atsinešti turimus gyvūno dokumentus, gyvūno kilmės liudijimą ( jei turima) ir savo asmens dokumentą (teises, pasą, ID kortelę). Įstaigoje dirbantys veterinarijos gydytojai implantuos mikroschemą ir užpildys PRAŠYMĄ DĖL GYVŪNO AUGINTINIO ŽENKLINIMO IR ĮREGISTRAVIMO

Toliau gyvūno savininkas gali pasirinkti kur jam patogiau atlikti registravimo paslaugą :
Mūsų įstaigoje, ar Kauno m. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

 

Ką daryti kai gyvūnas jau paženklintas mikroschema?

Gyvūną įregistruoti į Valstybinį gyvūnų augintinių registrą galima VšĮ “Gyvūnų registravimo centre” arba Kauno m. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT). Savininkas atvyksta į gydyklą su gyvūnu, kur patikrinamas mikroschemos veikimas ir gyvūno tapatybė. Privaloma atsinešti turimus dokumentus apie gyvūno ženklinimą, gyvūno augintinio pasą, kilmės liudijimą (jei turima). Gyvūno savininkas privalo pateikti savo asmens dokumentą (teises, pasą, ID kortelę). Sutikrinę duomenis,įstaigos darbuotojai užpildys PRAŠYMĄ DĖL GYVŪNO AUGINTINIO ŽENKLINIMO IR ĮREGISTRAVIMO.

 

Jeigu mano gyvūnas buvo registruotas ir ženklintas mikroschema ir duomenys buvo suvesti į VšĮ “Gyvūnų registravimo centras” ir EuroPetNet duomenų bazę, ar dar turiu iš naujo registruoti?

Duomenys iš senų duomenų bazių automatiškai perkeliami nebus. Norėdami gyvūną užregistruoti Gyvūnų Augintinių registre, visi savininkai privalės  iš naujo pildyti PRAŠYMĄ DĖL GYVŪNO AUGINTINIO ŽENKLINIMO IR ĮREGISTRAVIMO.

 

Rašykite mums

Vardas
El. paštas
Miestas
Pavadinimas
Turinys
Kraunasi ...
+
Rasta: